fbpx
Array ( )

איתי אייל Blue Hill at Stone Barns | בוגר מחזור אפריל 2017‏

 

איתי אייל: קצת על הדרך שלי….

הבישול סיקרן אותי מגיל צעיר, נחשפתי לתכניות בישול בעולם, קיבלתי השראה מהמשפחה, דוד שלי היה שף וסטייליסט מזון בארץ ובארה"ב וסבא שלי היה טייס ובשלן חובב, הוא הביא חומרי גלם מהעולם, זכורים לי הריחות המיוחדים מהתבשילים שלו, שהציפו את כל הרחוב.

לקראת הצבא הבנתי שאני לא הולך על פסיכומטרי והשכלה אקדמאית כי אני לא בנוי לזה והחלטתי ללכת על טבחות. התחלתי במסעדת סלבה וידה, הגעתי למסעדה בלי ידע, אפילו לא ידעתי להחזיק סכין, התחלתי מהמדרגה הנמוכה ועברתי את כל הפסים במשך שנתיים. במטבח אתה לומד פרקטיקה, פחות את התהליכים שמתרחשים, הרגשתי שחסר לי ידע, שאני צריך ללמוד טכניקות, להתחיל מהבסיס בכדי להבין יותר לעומק. הרבה אנשים שגדלים במטבחים לא ממש מבינים למה הם עושים את מה שהם עושים, אני רציתי לדעת, להבין מעבר, הבנתי שזה חשוב להתפתחות שלי, נרשמתי לבית ספר בישולים, לקורס בישול מורחב, הלכתי עם זה עד הסוף. מהרגע הראשון שהתחלתי ללמוד ולהיכנס למטבח מקצועי, התאהבתי בזה יותר ויותר. 
תוך כדי הלימודים, נבחרתי לאחד הטבחים העולים של הקולינריה הישראלית לשנת 2017 של מגזין טיים אאוט.

לפני חצי שנה טסתי לארה"ב התנסיתי במטבחים כמה חודשים, רציתי לנסות את מזלי מעבר לים, קיבלתי הצעה ממסעדת בלו היל לבוא ולהתנסות. בלו היל זה מבחינתי החלום, ראיתי את הסדרה Chef's Table והתאהבתי במקום, זה היה לי כמו מטרה, הבנתי ששם אני רוצה לעבוד.

פרופיל ירדן בר און

"עבודה עם בשר מרתקת אותי, המדע והטכניקות הן אינסופיות, יישון, עישון, גריל, החמצה, תלייה, סוויד, פלנצ'ה ועוד ועוד"
"אני שואב השראה מהסביבה שלי, מהעבודה, מחומרי גלם חדשים, מטיולים בעולם, מתוכניות טלוויזיה"

מה ההמלצה שלך למי שחושב לעסוק במקצוע?
לא לוותר! אם אתם מוכשרים וטובים אל תתנו לעצמכם ליפול. ככל שאתה אוהב את המקצוע יותר ככה אתה נפגע יותר. זה קורה לאנשים שיש בהם המון תשוקה, זה סוג של אהבה נכזבת.
אני ממליץ לפתח עור של תנין, לא לפחד מעבודה קשה ואנשי מקצוע סביבך, במקומות שהשף לא יתנהג יפה, אתה צריך לדעת לייחס פחות חשיבות לנושא ולחשוב על הרצון להצליח, מחר מגיע יום חדש עם חיוך ודרייב.

מדוע בחרת בבישולים?
אחרי שבדקתי וחקרתי, בישולים היו המועדפים עלי, הניסיון, המודרניות, נבחרת שפים תותחים אחד אחד, ידעתי שאני רוצה ללמוד שם. בישולים נתנו לי ארגז כלים רחב, נחשפתי לטכניקות ממטבחי העולם, למספר גדול של שפים, שכל אחד נתן את הגישה שלו והידע הספציפי המייחד אותו.

ממה אתה הכי נהנה בעבודתך?
מהסרוויס, מהלחץ, מהקרחנה, להיות בשיא הלחץ ולצאת מזה. קשה להסביר את זה במילים, זה ההגדרה של להיות טבח, לחשוב כמו טבח, לתכנן 3 צעדים קדימה, להצליח, לדייק.

איך ממשיכים להתפתח?
להתנסות בעבודה במסעדות איכותיות בעולם, לטייל ברחבי הגלובוס ולטעום את התרבות הקולינרית, לחפור באינטרנט ולקרוא, גם מתמונות אני שואב השראה, אין גבול להתפתחות.

הכירו עוד בוגרים שלנו

שיר אזבי

רוי ורסנו

תמר שילון

לירן זויסה

עדן דוד

בר קופר

רועי דורי

אביב גולדנברג

שלי בר ניב

איתי אייל

ירדן בר-און

עודד זקס

תומר רוזנפלד

ירין קארו

אלעד הופמן

ניר מסיקה

מרווה אלגזר

אושרת שטרית

איילת זהבי

נטלי לוין

סהר מלכה

עידו אדרי

גל אטרקצי

חגי לביא

אלון שבו

מיה הופמן

אלכס ברמן

לידור זרובבל

ירון גיל

עמית רז

פייר בוקו לוי

מלאני בן דוד

נדב שרז‏

אלכסנדר לחניש (זונדר)

אפרת לופט

אחמד (חמודי) עוקלה

מעוניינים לשמוע עוד? השאירו פרטים ויועצי הלימודים שלנו ישובו אליכם

שליחה

השאירו
פרטים

שליחה
חייגו
אלינו
התקשרו 03-6819141
שלחו לנו
וואטסאפ
מיקום
נגישות