fbpx
Array ( )

רוי ורסנו טבח ב'דה דאצ׳ס' באמסטרדם | בוגר מחזור אפריל 2018

 

 

רוי ורסנו: קצת על הדרך שלי

כבר בתיכון העביר רוי סדנאות כסו שף בבית ספר בשם ״פור שף״ שבקרליבך, ואף הגיע לחצי הגמר ב״מאסטר שף״ ילדים. הוא עבד במסעדות ״שילה״ ו״מונסורה״, ובישל ארוחות פרטיות עם השף יונתן רושפלד. לפני הטיול הגדול בדרום אמריקה למד ב״בישולים״ ובסופו של הטיול עבר לאמסטרדם ושם התחיל לעבוד במסעדת המישלן ״דה דאצ׳ס״ עד היום.

פרופיל ניר מסיקה
החלטתי שאני נרשם לקורס בבישולים. זו הייתה תקופה מדהימה בתחום מדהים גם כן. בחרתי בו כי אתה פשוט אוהב אותו, אין מישהו שיכול לעבוד בו בלי האהבה והתשוקה הזו.
המקצועיות מאוד רצינית ואין חיפופים, משמעת ברזל לצד אווירה טובה ואנשים נחמדים. היו שם באמת אנשים מכל העולם איתי במטבח פשוט. הייתה חוויה מדהימה באמסטרדם אני ממליץ להתנסות בחום.

מתי בעצם החלטת שנועדת לבשל?

אני מבשל מגיל שמונה. נסיתי להכין משהו לבדו בתור ילד ולא הצלחתי, אבל גם לא נכנעתי. המשכתי לנסות עד שהצלחתי ובעצם מאז בחרתי בתחום הבישול והוא בחר בי. כשהייתי בחטיבת הביניים נהגתי להיכנס להתנסות במטבחים של מסעדות מוכרות בתל אביב כמו ה״צפון אברקסס״ של איל שני ו״מקום של בשר״ בנווה צדק. פשוט הגעתי לאכול עם המשפחה והייתי מבקש להיכנס ולעזור ביום שאחרי. גם בקורס הבישול שהייתי הסו שף בו – לא רצו לקבל אותי בהתחלה כי הייתי קטן מידי. התעקשתי ובסוף אני זה שמדריך בסדנאות מבוגרים בני חמישים עד 11 בלילה וקם לבית הספר בבוקר שאחרי.

אז בתוך כל זה- איך החלטת להירשם ל״בישולים״?

בתיכון הייתה לי פגרה ואז בסופו, בגיל 19 תשוקתי פרצה שוב. החלטתי שאני בא לקורס בישול מקצועי בבישולים.
זו הייתה תקופה מדהימה בתחום מדהים גם כן. בחרתי בו כי אתה פשוט אוהב אותו, אין מישהו שיכול לעבוד בו בלי האהבה והתשוקה הזו. בלתי אפשר לשרוד פיזית ומנטלית, כשאתה גם כל הזמן על הרגליים, וגם עובד עם הראש. כל הרגשות מוצפים לצד מלא אינטריגות שאם הן בוערות בך ולא התשוקה- אתה נידון לכישלון.

מה תוכל לספר על חווית הבישול במסעדת המישלן?

״דה דאצ׳ס״ נמצאת באמסטרדם, ועברתי שם סטאז׳ בתשלום של כמה חודשים. זו הייתה חוויה בלתי נשכחת. העבודה בחול שונה מהעבודה בארץ בכמה דברים- יכול להיות שזה עצוב אבל אתה עובד פחות שעות ומרוויח יותר כסף. המטבח היה בנוי על סירקולציה, כך שאתה עובר בין כל הפסים ומהר מאוד אתה גם עושה הכל. האוכל יוצא מהר, יש שף, סו שף, הכל מאוד מדורג וברור. באמצע הסבב יש רוגע, שקט, זרימה וויב טוב. המקצועיות מאוד רצינית ואין חיפופים, משמעת ברזל לצד אווירה טובה ואנשים נחמדים. היו שם באמת אנשים מכל העולם איתי במטבח פשוט. הייתה חוויה מדהימה באמסטרדם אני ממליץ להתנסות בחום.

מהו חומר הגלם המועדף עלייך?

חומר הגלם המועדף עליי זה דג.
דג זה עולם שלם. אתה יכול לאכול אותו חי, אסייתי, ים תיכוני, מבושל בתנור, על הגריל, בקבב, בקציצה, בממרח, כבוש, מעושן. כל מיני וריאציות לחומר הגלם המטורף הזה. בכללי, קשה לבחור חומר גלם כי כל הזמן יוצרים ומחדשים עוד דברים ואפשרויות הבחירה רק גדלות.

יש משהו בתחום שחסר לך?

מה שחסר לי זה כל מיני מיזמים מגניבים, שאולי אעשה אחד מהם בהמשך. בעיניי צריך לגוון ולשלב את המודרניות, את התפתחותנו כעולם. שיהיה יותר מקום ליזמים!

איפה אתה רואה את עצמך בעוד עשר שנים?

אני רואה את עצמי חי באירופה, בעל כמה מסעדות שעובדות ממש כמו הקבוצות הגדולות שכאן, בארץ.

הכירו עוד בוגרים שלנו

שיר אזבי

רוי ורסנו

תמר שילון

לירן זויסה

עדן דוד

בר קופר

רועי דורי

אביב גולדנברג

שלי בר ניב

איתי אייל

ירדן בר-און

עודד זקס

תומר רוזנפלד

ירין קארו

אלעד הופמן

ניר מסיקה

מרווה אלגזר

אושרת שטרית

איילת זהבי

נטלי לוין

סהר מלכה

עידו אדרי

גל אטרקצי

חגי לביא

אלון שבו

מיה הופמן

אלכס ברמן

לידור זרובבל

ירון גיל

עמית רז

פייר בוקו לוי

מלאני בן דוד

נדב שרז‏

אלכסנדר לחניש (זונדר)

אפרת לופט

אחמד (חמודי) עוקלה

מעוניינים לשמוע עוד? השאירו פרטים ויועצי הלימודים שלנו ישובו אליכם

שליחה

השאירו
פרטים

שליחה
חייגו
אלינו
התקשרו 03-6819141
שלחו לנו
וואטסאפ
מיקום
נגישות